Nimetullah Topu kimdir?

Biyografi
1978 Balıkesir doğumlu. Yükseköğrenimine kadar Manisa’da eğitim aldı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.  İş hayatına 2001 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Kadıköy Müdürlüğün...
EMOJİLE

1978 Balıkesir doğumlu. Yükseköğrenimine kadar Manisa’da eğitim aldı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 

İş hayatına 2001 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Kadıköy Müdürlüğünde uzman olarak başladı. 2004 yılından bu yana kurucusu olduğu Hukuk Bürosunda serbest avukatlık yapıyor. 

Yüksek lisansını ekonomi hukuku alanında yapan Topu, çeşitli mesleki ve sivil toplum kuruluşlarında da faal olarak görev yapıyor.

Aktif siyasete 2004 yılında AK Parti Kadıköy Gençlik Kollarında başladı. 3,5 yıl Gençlik Kolları Başkanvekilliği görevini yürüttükten sonra, 2008′de Ataşehir ilçesinin kurulmasıyla, AK Parti Ataşehir Kurucu İlçe Sekreterliği görevini üstlendi. 

2009 senesinden bu yana AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı görevini yürüten Av. Nimetullah Topu, 2014 Yerel Seçimleri için partisinin Ataşehir Belediye Başkan Adayı oldu. “2014 yerel seçimleri sonrasında Ataşehir için yeni bir dönem başlayacak” diyen Nimetullah Topu, evli ve iki çocuk babası…