Nevzat Palta Kimdir?

Biyografi
16 Ekim 1973 Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aksaray’da serbest avukat olarak çalıştı. Aksaray Barosu kadın ve ç...
EMOJİLE

16 Ekim 1973 Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aksaray’da serbest avukat olarak çalıştı.

Aksaray Barosu kadın ve çocuk hakları komisyonu kuruluş çalışmalarına katkı sağladı. Belediye ve kurum avukatlığı yaptı. Sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. AK Parti’nin kurulduğu andan itibaren üye olarak partinin çalışmalarında yer aldı. Ayrıca 2003 yılında Aksaray AK Parti il yönetim kurulu üyesi, seçim işleri başkanı, 2005 yılından itibaren Aksaray kadın kolları başkanı olarak görev yaptı. 2007 yılında AK Parti Aksaray milletvekili seçildi. Adalet komisyonu üyeliği ve kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu üyeliği ile TBMM çevre araştırma komisyonu üyeliği ve kayıp çocukları araştırma komisyonu çalışmalarında bulundu.

2011 yılında AK Parti Aksaray milletvekili seçildi. Adalet komisyonu üyeliği kadın erkek fırsat eşitliği komisyon üyeliği yaptı. Sağlık çalışanlarına şiddet araştırma komisyonunda çalışmalarda bulundu. 05.05.2014 tarihinde kurulan 9/8 esas nolu meclis soruşturma komisyonu üyesi olarak görev yaptı. Niğde koordinatör milletvekili. Halen kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu başkanı olarak görevini yürütmekte.

Evli ve bir çocuk annesi.

AK Parti 25. Dönem Aksaray milletvekili olarak görev yapmaktadır.