Necati Yılmaz Kimdir?

Biyografi
1964 yılında Divriği de doğan Necati Yılmaz, ilk ve orta öğrenimini Divriği’de, lise öğrenimini Şarkışla da tamamladı. Askerlik görevini Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesin...
EMOJİLE

1964 yılında Divriği de doğan Necati Yılmaz, ilk ve orta öğrenimini Divriği’de, lise öğrenimini Şarkışla da tamamladı. Askerlik görevini Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesinde Askeri Hakim olarak yaptı.Sivas Zara’da Hakim olarak görev yapan Necati Yılmaz, 1990 yılından bu yana Ankara da Serbest Avukatlık yapmaktadır.

12 Eylül 1980 sonrası siyasi ve toplumsal davalar ile 1993 Sivas Katliamı Davasında mağdur ailelerin avukatlığını üstlenen Necati Yılmaz, Çağdaş Hukukçular Derneği, Türk Hukuk Kurumu ve Ankara Barosu’nun çeşitli birimlerinde mesleki örgütlenme ve eğitim çalışmalarında yer aldı. Birçok toplumsal ve siyasal kurum dernek ve vakıfta üye, kurucu üye, genel başkanlık görevlerinde bulundu. Yerel ulusal yazılı ve görsel çeşitli yayın organlarında mesleki, siyasi ve toplumsal konularda makale ve söyleşileri yayınlandı. Necati Yılmaz, 2011 Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden 11. Sıradan Milletvekili Adayı olarak seçim çalışmalarına katıldıktan sonra CHP Parti Okulu’nda Eğitmen Eğitimi programında ve CHP Genel Merkezinde parti avukatı olarak görev üstlendi. 15 Nisan 2012 tarihinde yapılan Ankara İl Kongresine Ankara il başkan adayı olarak katıldı. 2012 yılında Ankara İl Başkanlığı’nda Tüzük Değişikliği Komisyonunda görev üstlendi. Halen CHP Çankaya İlçe Kongre ve Ankara İl Kongre Delegesidir. Necati Yılmaz, meslektaşı Nihal Yılmaz ile evli ve bir çocuk babasıdır.

CHP 25. Dönem Ankara milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme