Musa Öztürk kimdir

Biyografi
Musa Öztürk kimdir 1949 yılında Adana’nın Kozan İlçesi Çukurören Köyü’nde 8 çocuklu bir ailenin 4. çocuğu olarak dünyaya gelen Musa Öztürk ilk, orta ve lise eğitimini Kozan’da tamaml...
EMOJİLE

Musa Öztürk kimdir

1949 yılında Adana’nın Kozan İlçesi Çukurören Köyü’nde 8 çocuklu bir ailenin 4. çocuğu olarak dünyaya gelen Musa Öztürk ilk, orta ve lise eğitimini Kozan’da tamamladı. 1970 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan Musa Öztürk 1995’te de aynı bölümde yüksek lisans programını bitirdi.

Çalışma hayatına 1973 yılında Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü’nde komiser yardımcısı olarak başlayan Musa Öztürk, 1980 – 1983 yılları arasında Güvenlik Ateşesi olarak Almanya’da görev yaptı. Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde istihbarat, terör ve narkotik üzerine çeşitli eğitimlere katıldı.

1983 yılında Ankara Esenboğa Havalimanı’na Emniyet Müdürü olarak atanan Öztürk, aynı yıl 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Başbakanlık Koruma Müdürlüğü görevini getirildi ve 10 yıl bu görevde bulundu. 1993 yılından 1999’a kadar Emniyet Genel Müdürlüğü Ana Komuta Kontrol Merkezi’nde daire başkanlığı yaptı.

Musa Öztürk, 18 Nisan 1999’da yapılan genel seçimlerde Adana Milletvekili seçildi. TBMM’de 21.dönem milletvekilliğini yürüten Musa Öztürk, İçişleri Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.  Siyasi çalışmalarına Kozan, Adana ve Ankara’da devam etti.

İleri düzeyde Fransızca bilen Musa Öztürk, üç kız çocuğu ve iki torun sahibidir.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde MHP adayı olarak Kozan Belediye Başkanı seçildi

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme