Mehmet Nazif Günal kimdir?

Biyografi
Mehmet Nazif Günal, MNG Şirketler Topluluğunun kurucusudur. 1948 yılında doğmuştur. 1962 ve 1965 yılları arasında çeşitli inşaat şantiyelerinde çalışmıştır. 1965 ve 1971 yılları arasında ise inşaat se...
EMOJİLE

Mehmet Nazif Günal, MNG Şirketler Topluluğunun kurucusudur. 1948 yılında doğmuştur. 1962 ve 1965 yılları arasında çeşitli inşaat şantiyelerinde çalışmıştır. 1965 ve 1971 yılları arasında ise inşaat sektöründe taşeron olarak faaliyet göstermiştir. 1971 yılında ODTÜ`den inşaat mühendisi olarak mezun olan Mehmet Nazif Günal, 1971 ve 1976 yılları arasında bir inşaat firmasında şantiye şefi ve inşaat müdürü olarak görev yapmıştır. 

İlk firmasını 1976 yılında kurmuş olan Mehmet Nazif Günal, bugün 7 sektörde faaliyet göstermekte olan MNG Şirketler Topluluğu`nun sahibidir. 

Mehmet Nazif Günal evli ve üç çocuk babasıdır. 

Büyük oğlu Murathan Günal 1986 yılında doğmuştur. Kendisi aile geleneğini takip ederek inşaat mühendisliği okumuş ve New York-Columbia Üniversitesinden mezun olduktan sonra MNG Şirketler Topluluğu’nda  Birleşik Arap Emirlikleri projeleri Genel Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Halen MNG Şirketler Topluluğu Yurt dışı projelerden sorumlu Başkan Yardımcısıdır. 

Kızı Merve Günal’da inşaat mühendisi olarak New York-Columbia Üniversitesinden mezun olmuştur. Halen MNG Şirketler Topluluğu’nda yurt dışı sözleşmeler Müdürü olarak çalışmaktadır.

Büyük abisi ve eniştesi de inşaat mühendisi ve müteahhit olan Mehmet Nazif Günal’ın oğlu ve kızı da inşaat mühendisi olarak aile mesleği müteahhitliği sürdürmektedirler. Müteahhitlik bir yaşama biçimidir.