Mehmet Emin Özcan kimdir?

Biyografi
  Mehmet Emin Özcan, 1960 yılında doğdu ve 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına, 1983 yılında Türkiye İş Ban...
EMOJİLE

 

Mehmet Emin Özcan, 1960 yılında doğdu ve 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına, 1983 yılında Türkiye İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özcan, daha sonra Albaraka Türk Katılım Bankası’nda yönetici olarak değişik sorumluluklar üstlendi.

Mart 2003 – Nisan 2005 tarihleri arasında Halkbank Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği yapan Özcan, aynı zamanda Institute of International Finance (IIF) nezdinde banka temsilcisi, Demir-Halk Bank/Hollanda, Halk Yatırım Menkul Değerler ve Halk Finansal Kiralama AŞ’de yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Özcan, Nisan 2005 – Mayıs 2010 tarihleri arasında Ziraat Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca Ziraat Bankası’nın muhtelif iştiraklerinde yönetim kurulu başkanlığı / üyeliği görevlerinde bulundu.

Mayıs 2010’da Halkbank’a geri dönen Özcan, 29 Mart 2013 tarihine kadar Halkbank Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yaptı. Aynı zamanda Demir-Halk Bank Rotterdam Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

Mehmet Emin Özcan, 29 Mart 2013 tarihinde VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevine getirildi. VakıfBank International AG – Vien ve Vakıf Yatırım AŞ’de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vakıf GYO, Vakıf Leasing ve Güneş Sigorta’da Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerinde bulunan Özcan, 14 Şubat 2017 tarihinde KKTC Bakanlar Kurulu’nun kararıyla KKTC Merkez Bankası Başkanlığı’na atanması üzerine VakıfBank’taki görevinden ayrıldı.

Bugünkü genel kurul toplantısında, 6219 Sayılı Kanun uyarınca Başbakanlık tarafından VakıfBank Genel Müdürlüğü’ne atanan Özcan, evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme