Levon Panos Dabağyan kimdir?

Biyografi
11 Kasım 1933 Cuma günü, İstnabul’un Aksaray-Yenikapı semtinde dünyaya gelmiştir.  Eğitimini İngiliz Koleji mezunu merhum teyzesi Araksi hanımdan almıştır. 1967 yılında Yeni İstanbul Gazete...
EMOJİLE

11 Kasım 1933 Cuma günü, İstnabul’un Aksaray-Yenikapı semtinde dünyaya gelmiştir. 

Eğitimini İngiliz Koleji mezunu merhum teyzesi Araksi hanımdan almıştır.

1967 yılında Yeni İstanbul Gazetesi ile gazetecilik mesleğine başlamıştır.

Bazı Ermeni gazetelerinde çalıştıktan sonra Son Havadis, Yeni Gazete, Bugün, Hakikat, Yaşilbelde, Ekspres, Ortadoğu, Babıalide Zaman, Hergün ve Tercüman gazetelerinde görev almıştır. Halen Ankara, Yankı Dergisi ve İstanbul, Önce Vatan Gazetesinde yazılar yazmıştır.

Kitapları:

Çağ açan Hükümdar “Fatih”, Fatih ve Fetih Olayı, Pearl Harbour’dan Hiroşima’ya, İkinci Abdülhamid Han ve Ermeniler, Türkiye Ermenileri Tarihi, Paylaşılamayan belde Kontaniyye, Kemalizm Işığında Azınlık Gözüyle Atatürk, Zaman Tünelinde Tüm Yönleriyle Dünya Sineması, Yüz Makale Yüz Yorum, Zaman Tünelinde Şehri İstanbul’un Seyir Defteri adlı eserler kitap halinde yayınlanmıştır. 

MHP’nin sembolü olan üç hilâlli bayrağın da fikir babası,bir dönem MHP’den de milletvekili adayı olmuş ve kendisini ‘Osmanlı Ermenisi’ olarak tanımlayan yazar Levon Panos Dabağyan 8 Mayıs 2017 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme