Kozanlı Ömer kimdir?

Biyografi
Kozanlı Ömer ismini özellikle 17/25 Aralık kumpası sürecinde duyduk. FETÖ’nün emniyet imamı olarak ismi geçen Kozanlı Ömer’in birçok gizili ağlarının olduğu ortaya çıktı. 17 / 25 Aralık sürecinden önc...
EMOJİLE

Kozanlı Ömer ismini özellikle 17/25 Aralık kumpası sürecinde duyduk. FETÖ’nün emniyet imamı olarak ismi geçen Kozanlı Ömer’in birçok gizili ağlarının olduğu ortaya çıktı. 17 / 25 Aralık sürecinden önce de adı geçen Kozanlı Ömer’in ismi Hanefi Avcı’nın kitabında geçmişti.

Kozanlı Ömer lakaplı FETÖ imamının gerçek ismi Osman Hilmi Özdil. Nüfus kayıtlarına göre 5 Aralık 1968 Adana Kozan doğumlu alan Osman Hilmi Özdil, Kozan’ın Mahmutlu Mahallesi nüfusuna kayıtlı. 1993 yılında dünya evine giren Özdil’in dört çocuğu var. Paravan olarak sigortacılık yapan Kozanlı Ömer İstanbul’da yaşıyordu. Şu anki süreçte nerede olduğu ise tam olarak bilinmiyor.

Hanefi Avcı’nın “Haliç’te Yaşayan Simonlar / Dün Devlet, Bugün Cemaat” adlı kitabında geçen Osman Hilmi Özdil, Cemaat’in Emniyet yapılanmasını ve dolayısıyla paralel devleti yönetenlerden biri. Osman Hilmi Özdil, elinde sürekli bir çantayla, korumasız ve şoförsüz bir şekilde geziyor. 34 VP …. plakalı, Yeni Master Sigorta şirketine kayıtlı Volkswagen Passat 2013 model gri bir araç kullanıyor. Yeni Master şirketi Emniyet Genel Müdürlüğü’nün araçlarını sigortalayan bir şirket.

Kozanlı

Osman Hilmi Özdil’in kullandığı araçlardan biri de 34 TP … plakalı bir Volkswagen. Bu araç da Uzman Pil Akü Elektronik Sanayi Limited Şirketi adına kayıtlı. Bu firmanın sahipleri ise İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına göre H.Y. ve N.Y. H.Y. ve N.Y.’nin evi, Cemaat’in yayın organlarından birine 30 metre mesafede olan Osman Hilmi Özdil’le aynı sokakta. (Açık adresleri yayınlamıyoruz.) Osman Hilmi Özdil, her gün saat 09:00 ile 11:00 arası evden çıkıyor. Evden çıkış saati düzenli değil ve belirli bir işyerine gitmiyor. Özdil’in sık gittiği bir işhanı vaktiyle Fethullah Gülen’in ikamet ettiği Altunizade’de bulunuyor.”

Kozanlı Ömer ile ilgili yeni bir haber gündeme geldi. FETÖ’nün emniyet imamı ile ilgili tüm belgeler ortadan kaldırıldı. Emniyetteki ‘paralel devlet yapılanması’nın kilit ismi olduğu belirtilen ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ABD’ye kaçan ‘Kozanlı Ömer’ lakaplı Osman Hilmi Özdil’in izine, BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) murakıplarına yönelik operasyonlarda rastlandı. İstanbul Mali Şube ekiplerinin FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlediği 2 ayrı operasyonda, 47 BDDK murakıbı tutuklanarak cezaevine gönderildi.-Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme