Kerem Kınık kimdir?

Biyografi
Kerem Kınık, Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 1970 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Kınık, 1993’te İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. AmasyaR...
EMOJİLE

Kerem Kınık, Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 1970 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Kınık, 1993’te İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Amasya’da sağlık ocağı sorumlu hekimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesinde müdür yardımcısı olarak çalışan Kınık, İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyesi ve sağlık komisyonu başkanı olarak görev yaptı.

Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonunda İstanbul’u temsil eden Kınık, çeşitli sivil toplum ve insani yardım kuruluşlarında yöneticilik görevi üstlendi.
Ulusal ve uluslararası teknoloji firmalarında genel müdürlük görevi de yapan Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde afet tıbbı alanında da doktora çalışmaları yürütüyor.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına 2015’te getirilen, 2016’da ise Genel Başkanlığa eçilen Dr. Kınık, İngilizce ve orta seviyede Arapça biliyor.

 Kerem Kınık, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme