Keith Haring Kimdir?

Biyografi
Keith Haring 4 Mayıs 1958 tarihinde dünyaya gelmiştir;  16 Şubat 1990 tarihinde hayata gözlerini kapatmış ressam ve grafitti sanatçısıdır. Keith Haring’in İlk Yılları ve Eğitim Yaşamı: Keit...
EMOJİLE

Keith Haring 4 Mayıs 1958 tarihinde dünyaya gelmiştir;  16 Şubat 1990 tarihinde hayata gözlerini kapatmış ressam ve grafitti sanatçısıdır.

Keith Haring’in İlk Yılları ve Eğitim Yaşamı:

Keith Haring Reading, Pennsylvania’da doğdu ve annesi Joan Haring’in yanında Kutztown’da büyüdü. Babası Allen Haring bir  karikatüristti. Ayrıca Kay,Karen ve Kristen adında üç kız kardeşi vardı. Tüm çocukların isminin baş harfinin K harfi ile başlaması tesadüf değildir. 1976 yılından 1978 yılına kadar Pittsburgh’taki The Ivy School of Professional Art’ta (Profesyonel Görsel Sanatlar Okulu) sanat ticareti okudu. Çok geçmeden güzel sanatlara yöneldi.
Keith Haring’in cesur çizgileri, aktif figürleri, canlılık ve birlik mesajı veren dokunaklı resimleri vardı. Onun mirası 20. yüzyılın sonlarında sanat üzerinde büyük bir etki yarattı ve gelecek için geniş bir vizyon oluşturdu.
Pop Art’ın Sahici Çocuğu, en renkli ve en eğlenceli isimlerinden Keith Haring‘i tanıtmaya devam ediyoruz.

2013mersin.net