Yunus Elitaş kimdir?

Kamu Yönetimi
Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcılarında Yunus Elitaş kimdir? Yunus Elitaş nerelidir? Yunus Elitaş kaç yaşında? Yunus Elitaş, 1982 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Aksaray-Ağaçörenlidir. Elitaş, il...
EMOJİLE

Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcılarında Yunus Elitaş kimdir? Yunus Elitaş nerelidir? Yunus Elitaş kaç yaşında?

Yunus Elitaş, 1982 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Aksaray-Ağaçörenlidir. Elitaş, ilk ve ortaöğrenimini Ankara’da bitirdi. 2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre vekil öğretmenlik yaptıktan sonra Maliye Bakanlığında vergi denetmen yardımcısı olarak göreve başladı.

2007 yılında meslek giriş sınavını kazanarak, Muhasebat Genel Müdürlüğüne giren Yunus Elitaş, 2010 yılında muhasebat kontrolörlüğüne atandı. 2013-2015 yıllarında Maliye Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkan Yardımcılığı yaptı.

2017 Aralık ayında ABD’de bulunan University Of South Florida’dan MBA derecesi aldı.

2018 yılının Şubat ayında Gelir İdaresi Grup Başkanlığı görevini yürütmekteyken 28 Şubat 2019 tarihinde Muhasebat Genel Müdürlüğüne, 15 Aralık 2021 tarihinde ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Yardımcılığına atanmıştır.

Çeşitli mesleki dergilerde, vergi ve kamu giderleriyle ilgili makaleleri yayınlanan Yunus Elitaş, gider mevzuatı ile ilgili meslek içi eğitimi ve sertifika seminerlerinde eğitici olarak görev almıştır.

Yunus Elitaş, evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme