Yeni Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kimdir? Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu biyografi

Kamu Yönetimi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kimdir? Şahap Kavcıoğlu özgeçmiş… Şahap Kavcıoğlu biyografi… Şahap Kavcıoğlu, 2...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kimdir? Şahap Kavcıoğlu özgeçmiş… Şahap Kavcıoğlu biyografi…

Şahap Kavcıoğlu, 23 Mayıs 1967 tarihinde doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.  Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı.  İngiltere Hastings Collage’ta İşletmecilik üzerine eğitim aldı.

Şahap Kavcıoğlu, Esbank Taş’de Müfettiş Yardımcılığı, Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Türkiye Halk Bankası AŞ’de  sırasıyla İstanbul Bölge Koordinatörü, Perakende Bankacılıktan, Esnaf-KOBİ Bankacılığından, Kredi Politikalarından, İnsan Kaynakları ve Organizasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfının Başkanlığını yürütürken AK Parti’den 26. Dönem Bayburt Milletvekili seçildi.

Şahap Kavcıoğlu’nun ‘Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi’ ve ‘Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi’ adlı yayımlanmış 2 de kitabı bulunuyor.

Şahap Kavcıoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme