Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı özgeçmişi

Kamu Yönetimi
Türkiye’nin ilk başörtülü valisi olan Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Afyonkarahisar Valisi olarak atanan Kübra Güran Yiğitbaşı nerelidir? Kübra Güran Yiğitbaşı özgeçmiş…  Doç. Dr. ...
EMOJİLE

Türkiye’nin ilk başörtülü valisi olan Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Afyonkarahisar Valisi olarak atanan Kübra Güran Yiğitbaşı nerelidir? Kübra Güran Yiğitbaşı özgeçmiş… 

Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine çalışma yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yapmıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir. Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı,  Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan “Kalplerin Direnişi” adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlanmıştır. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarıdır.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır. Kübra Güran Yiğitbaşı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevini sürdürürken, 12 Mayıs 2022 Valilik Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valisi olarak atandı.

Kübra Güran Yiğitbaşı, evli ve 3 çocuk annesidir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme