İhsan Şener kimdir?

Biyografi
İhsan Şener , 1 Ocak 1965 tarihinde Ordu ili Korgan ilçesi, Çitlice köyü’nde doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Fatma’dır. Dördü erkek üçü kız çocuğa sahip olan ailesinin en küçük erk...
EMOJİLE

İhsan Şener , 1 Ocak 1965 tarihinde Ordu ili Korgan ilçesi, Çitlice köyü’nde doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Fatma’dır. Dördü erkek üçü kız çocuğa sahip olan ailesinin en küçük erkek çocuğudur. Eğitimi İlköğrenimini köyünde, orta ve lise öğrenimini Samsun İmam-Hatip lisesinde tamamladı.(1985) Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.Yüksek lisansını aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümünde yaptı.

İhsan Şener, akademik kariyerinin yanı sıra, Bilgisayar programcılığı eğitimi, Milli Güvenlik Akademisi Eğitimi, TODAİE (Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Kamu diplomasisi Eğitimi diplomalarına sahip olarak kendini çok yönlü geliştirmiştir. 

Çalışma hayatı Milli Eğitim Bakanlığı LİMME Projesi çerçevesinde Bilgisayar Öğretmeni olarak bir müddet çalıştıktan sonra Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde Uzman olarak görev yapmıştır. AKP ‘de Bakan Danışmanı (Abdullah Gül, T.R.Güneri ve A.Demircan’ın) olarak ve TBMM ‘nde AKP (Adalet ve Kalkınma Partisi) Grup Danışmanı olarak çalıştı. 

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Uzman Şube Müdürü; Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda (RTÜK): Çukurova Bölge Müdürü, Uzman Denetçi, Eğitim Dairesi Başkanı, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı olarak görev yaptı. TBMM 24.ve 25. dönem Ordu milletvekilidir. Ordu Milletvekili olarak çalışmalarını sürdüren İhsan Şener, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir.

 İhsan Şener, evli ve 3 çocuk babasıdır.Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. -KPSS Haber Portalı

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme