İbrahim Ethem Kuriş kimdir?

Biyografi
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan İbrahim Ethem Kuriş kadına karşı şiddet ve cinayetleri önlemek ve acil tedbir alınması amacı ile Türkiye’de ilk kez “özel büro” kurdur...
EMOJİLE

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan İbrahim Ethem Kuriş kadına karşı şiddet ve cinayetleri önlemek ve acil tedbir alınması amacı ile Türkiye’de ilk kez “özel büro” kurduran isimdi.

HSYK’nın son atamalarıyla Antalya’ya atanan  Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş Türkiye’de son yıllarda giderek artan kadına yönelik şiddet ve cinayetlere yönelik çabasıyla dikkat çeken bir isimdi. Kuriş, bu suçlara bakan bir özel büronun faaliyete geçirilmesi için talimat verdi. Bunun ardından Ankara Adliyesi Müracaat ve Suçüstü Savcılığı’nda. Özel büroda görev yapacak iki savcı için odalar hazırlandı. Sadece kadına yönelik şiddet ve saldırıları önlemek amacı ile oluşturulan birim için Cumhuriyet Savcıları Metin Serhantaş ve Emine Avcıoğlu görevlendirildi. Böyle bir uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğu belirtildi.

Akşam