Hayati Kamhi kimdir?

Biyografi
Musevi işadamı Jak Kamhi’nin oğlu Hayati Kamhi, Çengelköy’deki villasında silahla intihar etti.   Alınan bilgiye göre, Hayati Kamhi , Çengelköy Dr. Dağlar Caddesi 17 numarada bul...
EMOJİLE

Musevi işadamı Jak Kamhi’nin oğlu Hayati Kamhi, Çengelköy’deki villasında silahla intihar etti.  
Alınan bilgiye göre, Hayati Kamhi , Çengelköy Dr. Dağlar Caddesi 17 numarada bulunan villasında saat 09.15 sıralarında silahla başına ateş etti. Kamhi’nin intiharıyla ilgili inceleme başlatıldı.

Elektrik mühendisliği okuyan Hayati Kamhi, İstanbul’daki önde gelen yat tersanelerinden Proteksan Turquoise A.Ş. ile tekne ve üst yapılar inşa eden Çelik Yat A.Ş.nin kurucusu ve sahibiydi. Daha önce de Cenevre’deki Farimex SA ve Elektronal Elektronik A.Ş.’yi kurmuştu. Hayati Kamhi "karışıklık" yüzünden Türkiye’yi 1980’lerde terk edip Cenevre’ye yerleşti. Hayati Kamhi, tam 22 yıl sonra "Türkiye’nin iyi bir noktaya geleceğini" gördüğünü belirterek Türkiye’ye dönmüştü.

Hayati Kamhi Musevi cemaatinin önemli isimlerinden Jak Kamhi’nin en büyük oğlu, Cefi Kamhi’nin de ağabeyiydi. Hayati Kamhi, üç oğlu bulunan Jak Kamhi’nin en büyük oğluydu. Hayati Kamhi’nin iki eşinden toplam üç çocuğu bulunuyor.

Samanyoluhaber