HASAN KARAKAYA KİMDİR?

Biyografi
Yeni Akit gazetesi  Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, 1954 yılında Manisa’da bir köyde doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra İmam Hatip okuluna gitmek istedi ama gidemedi. Gazetecilik ve H...
EMOJİLE

Yeni Akit gazetesi  Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, 1954 yılında Manisa’da bir köyde doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra İmam Hatip okuluna gitmek istedi ama gidemedi. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek okulunda okudu. Hasan Karakaya, İslami medyanın kalemi en sağlam yazarlarından birisiydi ve dik duruşuyla, cesaretiyle, mütevaziliğiyle biliniyordu.

Öğrencilik yıllarında gazetelere edebi yazılar kaleme aldı. Barış Gazetesi’nde yazılar yazdı. Barış’tan sonra yazı işleri müdür yardımcısı olarak Yenigün Gazetesi’ne çalıştı. Daha sonra da Başkent Gazetesi’ne geçti. Bir yıl sonra, 22 yaşında yazı işleri müdürü oldu. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Milli Gazete’ye geçip 8 yıl orada çalıştı. Ardından 9 yıl Türkiye Gazetesi’nde çalıştı. 1988’de Cuma Dergisi’ne ve devamında Vakit/Akit gazetesine geçti.

Hasan Karakaya, 3 nisan 2013 tarihinde AK Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesinden girmiştir.

Hasan Karaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinin takip etmek üzere bulunduğu sırada kaldığı otelde kalp krizi geçirerek Hakkın rahmetine kavuştu./akit

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme