Hakan Kulaçoğlu kimdir?

Biyografi
Prof.Dr. İsmail Hakan Kulaçoğlu; 1963’te Trabzon’da doğdu. 1980’de Trabzon Lisesi’ni, 1986’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1991’de Genel Cerr...
EMOJİLE

Prof.Dr. İsmail Hakan Kulaçoğlu; 1963’te Trabzon’da doğdu. 1980’de Trabzon Lisesi’ni, 1986’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

1991’de Genel Cerrahi Uzmanı, 2000’de Doçent, 2011’de Profesör oldu.
 
Halen, Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu görevlerini yürütüyor.

Babası Trabzon Barosunun 50 yılı aşan üyelerinden Avukat Ahmet Rıza Kulaçoğlu, Trabzonspor’un kuruluş kongresinin divan başkanıydı. İki dönem de Trabzonspor Disipin Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Amcası Ergin Kulaçoğlu da 3 dönem Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter olarak görev yaptı, birçok şampiyonluk yaşadı.

1995’te başladığı futbol yazarlığında; Karadeniz, Günebakış, Fotomaç, Fanatik, Pas, Radikal Futbol, Futbol Plus, Goal gibi gazete ve dergilerde, ntvmsnbc.com internet portalında yazdı.
 
Trabzonspor yazılarını 2001’de, Fotomaç ve Fanatik’teki köşelerinin başlığı olan Ameliyat Masası adıyla kitaplaştırdı.
 
Kendisinin ve 38 yazarın yazılarından derlediği "Fırtına, İhtilal, Efsane: Trabzonspor" adlı kitabı 2004 yılında İletişim Yayınları tarafından yayınlandı. Yine İletişim yayınlarının Dünya Kupası (2002) ve Karardı Karadeniz (2012) kitaplarında yazılarıyla yer aldı.
 
Okul takımı ve amatör kümede futbol oynadı, şampiyonluklar yaşadı.
 
Spor hekimliği sertifikası sahibi de olan Kulaçoğlu; Ankara’daki çeşitli profesyonel kulüplere sağlık danışmanlığı, 19 Mayıs ve Cebeci stadyumları sağlık ekiplerinde görev yaptı. Birer dönem de Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Hentbol Federasyonu sağlık kurullarında bulundu.
 
2011 de Fonex sponsorluğunda düzenlenen Futbol Oskarları’nda En İyi Trabzonspor Yazarı, BordoMavi.Net tarafından düzenlenen taraftar ödülleri anketinde Mehmet Tan Özel Ödülü aldı. 2012 yılında BordoMavi.Net üyeleri tarafından Ulusal Medyada En İyi Trabzonspor Yazarı seçilirken, yorumcusu olduğu a haber kanalının Artı Futbol programı da En İyi Futbol Programı ödülüne layık görüldü.

Evli ve Kuzey Cem adında bir çocuk babası olan Kulaçoğlu çok iyi derecede İngilizce biliyor. 

Hakankulaçoğlu.com