Feyzullah Kıyıklık kimdir?

Biyografi
1949 yılında Çorum’da doğdu. Çorum İmam Hatip Lisesi, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1972 – 1982 yılları arasında Galatasaray Li...
EMOJİLE

1949 yılında Çorum’da doğdu. Çorum İmam Hatip Lisesi, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1972 – 1982 yılları arasında Galatasaray Lisesi’nde öğretmenlik yaparken, serbest avukatlık görevini de sürdürdü. Aktif siyasete başladığı 1983 yılından itibaren Refah Partisi İstanbul il yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çorum ve Bakırköy Belediye Başkan adaylığı ve İstanbul 8.Bölge Milletvekili adaylığında yer aldı. 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olan Bağcılar’da seçimleri kazanarak bu ilçenin ilk belediye başkanı oldu. Sonrasında yapılan 4 yerel seçimde de oylarını artıran Feyzullah Kıyıklık, yaklaşık 15 yıl Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Görev süresi içine köklü değişimlere imza atan Kıyıklık, bir çok yeni proje ve uygulamanın mimarı oldu.

Siyaseti, "Gelecek seçimler için değil; Gelecek nesiller için" yapma düsturuyla 23. donem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye girdi. 24. dönem milletvekilliği için de yine İstanbul 3. Bölgeden aday olan Avukat Feyzullah Kıyıklık evli ve 3 çocuk babasıdır.

Feyzullahkıyıklık.com