Fatih Şahin kimdir?

Biyografi
20 Nisan 1979’da Çanakkale Çan’da doğan Fatih Şahin, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukat olarak da çalıştı. Mesleğe başladıktan sonra bir süre Recep Tayyip...
EMOJİLE

20 Nisan 1979’da Çanakkale Çan’da doğan Fatih Şahin, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukat olarak da çalıştı. Mesleğe başladıktan sonra bir süre Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlığını yaptı. AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Sekreterliği görevinde de bulunan Şahin, 15 Ocak 2009 tarihinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı oldu. Haziran 2011 genel seçimlerinde 24. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi ve Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevine seçildi.

Türkiye-Etiyopya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Anayasa Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Sözcülüğü, AK Parti TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti MKYK Üyesi ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 3 Ekim 2016 tarihinde AK Parti’de Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak Genel Başkan yardımcısı oldu.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Şahin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Şahin 20 Temmuz 2017 tarihinde AK Parti Genel Sekreterliğine getirilmiştir.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme