Fatih Erbakan kimdir?

Biyografi
Fatih Erbakan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğludur. Elektrik-Elektronik mühendisidir.  Muhammed Ali Fatih Erbakan, 0...
EMOJİLE

Fatih Erbakan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğludur. Elektrik-Elektronik mühendisidir. 

Muhammed Ali Fatih Erbakan, 01 Ocak, 1979 doğumlu. Doğduğu günden beri siyaset ve politika ile içiçe yaşamaktadır. Babasının sağlığında Türk komuoyunda zaman zaman özel giyim-kuşamı ile ilgili olarak basında yer alan hakkındaki yanlış magazin haberleri ile tanınan Muhammed Ali Fatih Erbakan babası Necmettin Erbakan’ın vefatından sonra aktif siyasetçi olarak adından bahsettirmektedir. Beyza Molu ile evli ve ikiz kız babasıdır. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Muhammed Ali Fatih Erbakan, ortaokul eğitimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü üstün başarıyla bitirmiştir. Yüksek lisans için İngiltere’ye gitmiş fakat annesi merhum Nermin Erbakan’ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kalmış ve lisans eğitimini aldığı Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktora eğitimini alarak, DR. ünvanı almıştır.

Babası Necmettin Erbakan’ın aktif siyasetçi olması hasebiyle, doğduğu günden beri siyaset ve politika ile içiçe yaşamaktadır. 2012 yılı itibariyle Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel başkan başdanışmanı olarak Saadet Partisi’nde görevine devam etmektedir. Andy-Ar adlı araştırma şirketinin 2011 yılında yayınladığı geleceğin potansiyel liderleri listesinde ilk 10’a girmeyi başardı.

17 Kasım 2013 tarihinde açılan Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’na aynı zamanda Genel Başkan seçildi.

Kaynak: Wikipedia