Fatih Acar kimdir?

Biyografi
Fatih Acar, 22 Mart 1966 yılında Samsun’un Ladik ilçesinde doğdu.  İlkokul, ortaokul ve liseyi memleketinde okudu. Lisansını, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi M...
EMOJİLE

Fatih Acar, 22 Mart 1966 yılında Samsun’un Ladik ilçesinde doğdu.

 İlkokul, ortaokul ve liseyi memleketinde okudu. Lisansını, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde yaptı ve 1986da mezun oldu.

Yüksek Lisansını ise Uludağ Üniversitesi Mali Hukuk Ana Bilim dalında tamamladı. Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörlüğü sınavını kazanarak 1988de İstanbul Grup Bakanlığına atandı. 
2007de Sosyal Güvenlik Kurumu Bakan Yardımcılığı ve YönetimKurulu Üyeliği görevine getirilen Fatih Acar; 2008-2009 yıllarında Sosyal Güvenlik Reformunun hayata geçirilmesi ve teşkilatın kurulması sürecinde Kurum Başkan Vekilliği görevini yürüterek SGK’nın başkanı oldu.

2013 yılında görevinden alınan Fatih Acar daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı’na atandı.Pralel yapı ile ilişki iddiaları nedeni ile Nisan 2014’te  müsteşarlık görevinden alındı.

Fatih Acar’ın ’’Petrol Mevzuatı ve Muhasebesi’’ ve ’’A.Ş. Kar Dağıtımı ve Vergilendirme’’ konulu iki ayrı tez çalışması ile ’’Toplam Kalite Yönetimine Bakış’’, ’’Vergi ve İstihdam Politikası Açısından Kayıtdışı Ekonomi’’ konulu kitapları da bulunanmaktadır.

 Acar, evli ve 3 çocuk babasıdır.