Eyüp Tepe kimdir?

Biyografi
1967 yılında Sakarya-Taraklı’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da, liseyi İstanbul Maçka Teknik Lisesi’nde tamamladı. 1989 yılında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yükse...
EMOJİLE

1967 yılında Sakarya-Taraklı’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da, liseyi İstanbul Maçka Teknik Lisesi’nde tamamladı. 1989 yılında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını İngiltere Nottingham Üniversitesi’nde sosyoloji alnında yaptı.

1992 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare’ye katıldı. Sırasıyla Denizli/Bekilli, Sivas/Gölova, Ayfon/Dazkırı ve Erzurum/Oltu ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra, 2006 yılı Ocak ayında Mülkiye Müfettişi, akabinde Mülkiye Başmüfettişi oldu.

2008 yılında İçişleri Bakanlığı Genel Sekreter Yardımcısı, 2009 yılında da Bakanlık Genel Sekreteri olarak atandı. Bakanlık Genel Sekreteri olarak görev ifa ederken 03 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 2012/3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Kars Valiliğine atandı.

Türk İdareciler Derneği ve Türk İdareciler Vakfı üyesi olan Eyüp TEPE, evli ve 3 çocuk sahibi olup, İngilizce bilmektedir.