Erdoğan Tuncel Kimdir?

Biyografi
Babasının memuriyeti nedeni ile, ilk ve ortaöğrenimini Anadolu’nun çeşitli kentlerinde, yüksek öğreniminiyse İstanbul’da noktaladı. 1960 yılında, üniversite son sınıfta, arkadaşlarıyla kur...
EMOJİLE

Babasının memuriyeti nedeni ile, ilk ve ortaöğrenimini Anadolu’nun çeşitli kentlerinde, yüksek öğreniminiyse İstanbul’da noktaladı. 1960 yılında, üniversite son sınıfta, arkadaşlarıyla kurduğu M.T.T.B. Birlik Tiyatrosu’nda amatör oyunculuğa başladı. 1962 yılında Cahide Sonku – Cahit Irgat’ın Cahitler Tiyatrosu’nda profesyonel oldu. Daha sonra sırası ile; Oraloğlu, Üç Maymun Kabare ve Dostlar Tiyatrosu’nda yönetici ve oyuncu olarak uzun seneler çalıştı. Altmıştan fazla oyunda oynadı. Son olarak 1998-1999 sezonunda Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda, 1999-2000 sezonunda Bugay Yapım Tiyatrosu’nda oynadı.

1991 – 2002 tarihleri arasında oynadığı ‘Bizimkiler’ Tahtakafa Raşit’i dizisiyle geniş kitleler tarafından tanındı.

Dizide Tuncel’in eşi Nimet’i canlandıran Güngör Erbayık(72) da geçen mart ayında vefat etmişti. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Tuncel, 1960 yılında arkadaşlarıyla kurduğu M.T.T.B Birlik Tiyatrosu’yla amatör oyunculuğa başladı.
 

17 Eylül 2012’de öldü…

www.diziler.com/