Deniz Ülke Arıboğan kimdir?

Biyografi
1965 yılında İstanbul’da doğdu. TED Ankara Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını İs...
EMOJİLE

1965 yılında İstanbul’da doğdu. TED Ankara Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı ve 1995 yılında İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulu’nu bitirdi. 1998’de doçent, 2003’te de profesör oldu. Yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi ve 8 kitabı bulunmaktadır. Kitapları arasında Geleceğin Haritası, Uluslararası İlişkiler Düşüncesi, Dil İnsanı Konuşur ve Tarihin Sonundan Barışın Sonuna’yı sayabiliriz.

Deniz Ülke Arıboğan’ın İstanbul Üniversitesi’nde başlayan akademik kariyeri İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversite’lerinde devam etti. 2007-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof.Dr.Deniz Ülke Arıboğan Temmuz 2010’dan bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapmakta ve akademik çalışmalarını sürdürmekte, Akşam Gazetesi’nde de köşe yazıları yazmaktadır.

Deniz Ülke Arıboğan Ocak 2013 itibari ile, Denizbank yönetim kurulu üyesi olarak atanmış ve aynı bankanın yönetim kurulu başkan vekilliğine seçilmiştir.

Arıboğan aynı zamanda Albert Einstein tarafından kurulan “Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi" üyesidir

denizulkearibogan.net