Coşkun Özden kimdir?

Biyografi
1956 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde doğdu. İlkokulu Kınalıada İlkokulu’nda, Ortaokulu Hüseyin Rahmi Gürpınar Ortaokulu’nda ve liseyi Kadıköy Akşam Ticaret Lisesi’nde tamamladı.  Belediye Başk...
EMOJİLE

1956 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde doğdu. İlkokulu Kınalıada İlkokulu’nda, Ortaokulu Hüseyin Rahmi Gürpınar Ortaokulu’nda ve liseyi Kadıköy Akşam Ticaret Lisesi’nde tamamladı. 

Belediye Başkanı olmadan önce uzun yıllar futbol oynadı. Başarılarla dolu 15 yıllık futbol hayatı boyunca; Şişli, Galatasaray, Gedikpaşa kulüplerinin futbol takımlarında bulundu. Gedikpaşa Spor Kulübü’nden Fenerbahçe Spor Kulübüne transfer olan Özden, 1977-1978 futbol sezonunda Fenerbahçe Spor Kulübü’nde şampiyonluk yaşadı ve aynı dönem Milli takıma çağrıldı. 

Daha sonra takım kaptanlığı da yaptığı Vefa Spor Kulübü’ne transfer oldu, burada geçirdiği 5 yıldan sonra sırasıyla, Üsküdar Anadolu ve son olarak Taksim Spor Kulüplerinde oynayarak profesyonel futbol hayatını tamamladı. 

Futbol hayatından sonra iş hayatına atılan Özden, 1986 yılı itibari ile aktif siyasete girdi, uzun yıllardır siyasetin içinde yer alan Özden, Adalar’da İlçe Başkanlığı ve Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. 

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalar halkının sevgisiyle Belediye Başkanı seçildi. 1999 seçimlerinde de yeniden seçilen Coşkun Özden, 2009 yılına kadar bu görevini başarı ile yürüttü. AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Özden, evli ve bir kız çocuğu babası.