Burçin Bildik Kimdir?

Biyografi
Burçin Bildik sanata Bakırköy Halkevi bünyesinde bulunan halk oyunları çocuk kadrosunda başladı. İlkokul sıralarında tiyatro kollarında görev yaparken bir yandan Yurdaer Doğulu’dan gitar ve solf...
EMOJİLE

Burçin Bildik sanata Bakırköy Halkevi bünyesinde bulunan halk oyunları çocuk kadrosunda başladı. İlkokul sıralarında tiyatro kollarında görev yaparken bir yandan Yurdaer Doğulu’dan gitar ve solfej dersleri aldı.

 Daha sonra halk danslarına yoğunlaşarak profesyonel olarak derneklerde oyuncu, eğitmen ve kurucu üyelik görevlerinde bulundu. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı festival ve yarışmalarda ülkesini başarıyla temsil ederek ödüller aldı.

 İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halkoyunları Bölümü’nde eğitim gördü. Bu eğitimi sırasında iki gitarist arkadaşıyla Grup Sevgi Yolcuları adıyla kurduğu grupta percussion çalarak profesyonel müzik hayatına başladı. (1990)

 Daha sonra grupla yollarını ayırarak 1997 yılından itibaren şarkı söyleyen Bildik halen çeşitli orkestralarla Türkçe ve Rumca şarkılardan oluşan geniş repertuarı ile programlarına devam ediyor. Bildik POPSAV ve BASAD üyesi…

 DAHA ÖNCE YAPI KREDİ REKLAMINDA DA BENZER ROLDE OYNAMIŞTI

Burçin Bildik daha önce de Yapı Kredi reklamında benzer rolde oynamış, o reklamda da bir kuaförü canlandırmıştı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme