Bilal Şentürk kimdir? Bilal Şentürk biyografi

Biyografi
Bilecik Valisi Bilal Şentürk kimdir? Bilal Şentürk hayatı ve biyografisi… Bilal Şentürk Kimdir? Bilal Şentürk, 1972’de Çaykara Ataköy’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamladı. 1995 y...
EMOJİLE

Bilecik Valisi Bilal Şentürk kimdir? Bilal Şentürk hayatı ve biyografisi…

Bilal Şentürk Kimdir?

Bilal Şentürk, 1972’de Çaykara Ataköy’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1996’da Samsun Kaymakam Adayı olarak memuriyete başladı. Sırasıyla Havza’da Kaymakam refikliği, Sakarya Hendek’te teftiş stajı, Antalya Akseki’de Kaymakam vekilliği yaptı. İngiltere Bath’ da 8 ay süreyle dil kursu ile çeşitli inceleme çalışmalarına katıldı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. Vali ŞENTÜRK evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Bilal Şentürk’ün Kariyeri

Düzce-Yığılca,Sivas-Doğanşar,Afyonkarahisar-Şuhut,Bitlis-Ahlat,Yalova-Termal’ de Kaymakam olarak görev yaptı.İçişleri Bakanlığında İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü (Daire Başkan V.),Bakan Yardımcılığı Özel Kalem Müdürlüğü,Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı görevlerinde bulundu.28 Eylül 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Devlet Denetleme Kurulu Üyeliği görevine,20/06/2017 Tarih ve 2017/261 Sayılı kararname ile  Personel Genel Müdürlüğü ,27/12/2018 Tarih ve 2018/260 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bilecik Valisi olarak atanmıştır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme