Azer Bülbül Kimdir?

Biyografi
Türkiye onu ilk kez türkü söylerken titredigini gördü ve o sekilde tanidi. Azer bülbül 1969 yılında Kars Akyaka bağlı Arpaçay da dünyaya geldi. Söylerken kendinden geçen ve titreyen kisiligi çok meshu...
EMOJİLE

Türkiye onu ilk kez türkü söylerken titredigini gördü ve o sekilde tanidi. Azer bülbül 1969 yılında Kars Akyaka bağlı Arpaçay da dünyaya geldi. Söylerken kendinden geçen ve titreyen kisiligi çok meshur oldu.

Azer Bülbül’ün gerçek ismi Sübutay Kesgin’dir. Ülkemizin sevilen sanatçilarindan olan Azer Bülbül sesinin güzelligi ve ekranda gösterdigi performans ile kendini sevdirmeyi basardi.

Azer bülbül daha sonra ailesi ile birlikte Almanya’ya yerleşti. Müzik yaşantısına "Garip Yolcu" albümü ile başlayan Azer Bülbül daha sonra Halk Müziği – Arabesk tarzında "Yalan Olur" , "Ben Sana Vurgunum" , "Fırat" gibi albümleri ile müzik yaşantısına devam ederken asıl patlamayı 1996 yılında çıkardığı "Ben Babayım" adlı albümü ile yapdı. Bu albümde yer alan "Yaralandınmı Ey Can " , "Dokunmayın Çok Fenayım " ve "Her An Herşey Olabilir" adlı parçaları ile büyük ses getirmiş ve sesini milyonlara sevdirmişdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme