Atilla Kaya kimdir? Kaç yaşında ve aslen nerelidir

Biyografi
15 Ağustos 1957 senesinde dünyaya gelen Atila Kaya aslen Karslıdır İlk, orta ve lise eğitimini Kars’ta tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi matematik bölümünü bitirdi. 1...
EMOJİLE

15 Ağustos 1957 senesinde dünyaya gelen Atila Kaya aslen Karslıdır

İlk, orta ve lise eğitimini Kars’ta tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi matematik bölümünü bitirdi.

1997-2003 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı genel başkanlığı yaptı.

2003- 2009 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcı’lığını yapmıştır.

2009 yılında MHP İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde parti genel başkanı Devlet Bahçeli ile ters düşmüş ve görevinden istifa etmiştir.

2007, 2011 ve 2015 seçimlerinde İstanbul 3.Bölge MHP Milletvekili olarak seçilmiştir. Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

1980’de sol görüşlü müteahhit Mithat Koçulu’yu bıçaklayarak öldürmüştür. Mahkeme tarafından adam öldürmekten hüküm giymiş, defalarca karara itiraz etmiş hüküm bozulmuş ve davası sonuçlanamadan af çıkmıştır.

Atila Kaya 4 Aralık 2017 tarihinde  MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmiştir.Kaya istifa açıklamasında: “Bütün hayatım uğrunda mücadeleyle geçen ve ödediğim bedelleri göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım ülkücülüğe olan inancım ve Türk milliyetçiliği anlayışım, aklıma ve vicdanıma Anayasa değişikliği teklifine ‘Hayır’ dememi emrederken, iki yüzlü davranmaktan da men etmektedir.” dedi.-Haber 7- on5yirmi5