Ardahan Valisi Mustafa Masatlı kimdir? Mustafa Masatlı biyografi

Biyografi
Ardahan valisi Mustafa Masatlı kimdir? Mustafa Masatlı hayatı ve biyografisi… Mustafa Masatlı, 26.11.1969′ da Sungurlu’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu’...
EMOJİLE

Ardahan valisi Mustafa Masatlı kimdir? Mustafa Masatlı hayatı ve biyografisi…

Mustafa Masatlı, 26.11.1969′ da Sungurlu’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu’ da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

Mülki İdare Mesleğine 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere’de bulundu. Küre (Kastamonu) ve Yapraklı (Çankırı) Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ulaş (Sivas), Bahçesaray (Van), Demre (Antalya), Alaçam (Samsun), Gerede (Bolu) Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Mustafa Masatlı, 26.12.2018 tarihli ve 2018/260 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Ardahan Valisi olarak atandı.

Mustafa Masatlı, yurt içi ve yurt dışı çok sayıda seminer ve çalışmalarda bulundu. İyi derece de İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme