Apple’ın Yeni Ceo’su: Tim Cook

Biyografi
MBA eğitimini ise Duke Üniversitesinin Fuqua İşletme Okulunda gördü(1988). Cook, Apple’ın dikkatini ise bir üretim işletmesinde gerçekleştirdiği milyonlarca dolarlık tasarruf operasyonu ve perak...
EMOJİLE

MBA eğitimini ise Duke Üniversitesinin Fuqua İşletme Okulunda gördü(1988). Cook, Apple’ın dikkatini ise bir üretim işletmesinde gerçekleştirdiği milyonlarca dolarlık tasarruf operasyonu ve perakende stratejisiyle çekti.

Steve Jobs tarafından Uluslararası Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak işe başlayan Cook, 2004 yılında Steve Jobs pankreas ameliyatı olduğunda 2 aylığına Apple’ın CEO’luğunu yaptı. 2007 yılında Apple’da COO yani Baş Operasyon Sorumlu’luğuna terfi oldu.

2009 yılında Steve Jobs karaciğer nakli olduğu için birkaç aylığına tekrar CEO’luğa geçti. Ocak 2011 de ise Steve Jobs 3. kez sağlık iznini istediğinde tekrar CEO’luğa geçti ancak bu sürede Steve Jobs’da işlerden tamamen çekilmedi. 25 Ağustos tarihinde ile Steve Jobs’un kendi isteği üzerine CEO’luk görevine getirildi.

Günlük hayatında ise spor yapmaktan hoşlanan Fitness bağımlısı olan Cook muhtemelen Apple’ın Steve Jobs için ne ifade ettiğini en iyi bilen kişilerden biri. Sabah 4.30’da tüm ekibine farklı farklı emailler atan Cook’u iş arkadaşları işkolik olarak tanımlamakta. Her sabah Apple’ın ünlü lezzetli kahvesini içen Cook’un enerjisi bitmek tükenmek bilmiyor. Ofise ilk giren ve ofisten son çıkan olarak Jobs’ın onur kaynağı olan Tim Cook IBM’de çalışırken yılbaşlarında ve Christmas tatillerinde çalışmaya gönüllü olan bir kişiliğe sahip.