Amir Çiçek kimdir?

Biyografi
Amir Çiçek, 10 Ağustos 1958, Reşadiye, Tokat doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1981 yılında mezun oldu. Eşme, Kurucaşile, Çamardı, Ovacık, Ergani, Kelkit, Dinar ve Haymana İlçele...
EMOJİLE

Amir Çiçek, 10 Ağustos 1958, Reşadiye, Tokat doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1981 yılında mezun oldu.

Eşme, Kurucaşile, Çamardı, Ovacık, Ergani, Kelkit, Dinar ve Haymana İlçelerinde kaymakamlık, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı ve MERNİS Projesi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, APK Kurul Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı yapmıştır.

28 Eylül 2006-28 Mayıs 2010 tarihleri arasında Yozgat Valiliği yapmıştır. 28 Mayıs 2010 tarihindeki kararla Iğdır Valiliğine atandı.

3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile merkeze alınan Çiçek, yabancı dil olarak İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Merkez Valisi Amir Çiçek, 15.9.2014 tarihli karar ile Muğla Valisi olarak atandı.

Ergenekon davası tutuklularından emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek’in yakın akrabası olduğu belirtilen ve önceki kararname ile merkeze alınan Vali Amir Çiçek Iğdır Valiliğinden ayrılışında veda yemeğinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve bakanlara etkili bir teşekkür konuşması yapmıştı.