Ahmet Taşgetiren kimdir?

Biyografi
Ahmet Taşgetiren, 1948 yılında Kahramanmaraş’da orta halli bir çiftçi aileye mensup olarak doğmuştur. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’ni 1965 yılında bitirdikten sonra gittiği İstanbul Yüksek İslâm En...
EMOJİLE

Ahmet Taşgetiren, 1948 yılında Kahramanmaraş’da orta halli bir çiftçi aileye mensup olarak doğmuştur.

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’ni 1965 yılında bitirdikten sonra gittiği İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü’nden 1970 senesinde mezun oldu. Lise yıllarında güreş, futbol ve voleybol sporlarıyla ilgilendi. İmam-Hatip Lisesi ve Yüksek İslam Enstitüsü’nün voleybol takımında oynadı.

Yeniden Milli Mücadele hareketi içinde yer aldı. Yeniden Milli Mücadele dergisinin yazarlarından oldu.

“Yeniden Milli Mücadele”, “Pınar”, “Türk Edebiyatı” dergilerinde şiir, hikaye ve denemeleri yayınlandı, yöneticilik yaptı. 1975 yılında günlük Bayrak gazetesinde, daha sonra da 1978 yılında Tercüman gazetesinin yazı işleri kadrosunda görev alarak profesyonel gazetecilik hayatına başladı. 1988 yılına kadar Tercüman’ın yazı işleri kadrosun Edebiyatı dergisi yazı işleri müdürlüğü yaptı.

Ahmet Taşgetiren uzunca bir süre de Zaman gazetesinde haftada bir yayınlanan makaleleri ile yer aldı.

Yeni Şafak gazetesinde 10 yıl başyazar olarak çalıştı. Halen 1986 yılından beri Altınoluk dergisinde genel yayın yönetmenliği, Bugün gazetesi ve haftalık Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yapmakta, ayrıca hafta içi her gün Burç FM de günlük yorumlar ve Mehtap TV’de de haftalık programlar yapmaktadır.

Ahmet Taşgetiren, Emine Taşgetiren ile evlidir ve beş erkek çocuğu vardır.

Ahmet Taşgetiren, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Ahmet Taşgetiren 16 Nisan 2017 referandumu sonrası Cem Küçük tarafından “İslamcılar AK Parti’den tasfiye edilmeli” tezine karşı sert bir yazı kaleme aldı.Küçük’ün tezi İslami kesim tarafından da tepkiyle karşılandı. O yzı sonrası Taşgetiren 28 Nisan 2017 tarihinde uzun zamandır çalışmakta olduğu Star gazatesinden ayrıldı.

Kitapları : 
Sonsuz Bîat 

Sistem Sancısı 

Rahmet Toplumu 

Yeni Bir İslâm Dünyası 
Altın Öğütler 

Kur’an Ölçülerine Göre Mü’min-Kafir-Münafık 

Mü’minde Ruhi Disiplin 

İnsan Krizi 

Hüvel Baki 

Müslüman ve Sistem Tartışmaları 
İslam’ı Aşkla Yaşamak 
Din Dili Kalp Dili 

Bizansa Çağrı Yöneltmek 

Resullullah’a Kardeş Olmak 
Müslüman Kalabilme Davası 

Bu Toprağın İmanı 

Yüreğini Yokla Ey Dost

Kaynak:biyografi.net.tr- on5yirmi5

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme