Ahmet Kara kimdir?

Biyografi
Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesine göre, Merkez Valisi Ahmet KARA Çorum’un yeni valisi oldu. Ahmet Kara son valilik görevini sırayla önce Kars sonra Merkez Valisi olarak göre...
EMOJİLE

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesine göre, Merkez Valisi Ahmet KARA Çorum’un yeni valisi oldu. Ahmet Kara son valilik görevini sırayla önce Kars sonra Merkez Valisi olarak görev yaptı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden 1977 yılında mezun oldu. 

Edirne İl Maiyet memurluğu, Sarıgöl, Uludere, Kurucaşile kaymakam vekillikleri, Akdağmadeni kaymakamlığı ve belediye başkanlığı, Adıyaman İl Hukuk İşleri Müdürlüğü, Hınıs, Çal kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği, Mülkiye Başmüfettişliği, Başbakanlık Başmüşavirliği, vekaleten Müsteşar Yardımcılığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yaptı.

11 Haziran 2009 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile Kars İline Vali olarak atanmıştır. 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile merkeze atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ahmet Kara 16.09.2014 tarihi itibariyle Çorum Valisi olarak atandı.