Adana Valisi Mahmut Demirtaş kimdir? Mahmut Demirtaş biyografi

Biyografi
Adana Valisi Mahmut Demirtaş kimdir? Mahmut Demirtaş’ın özgeçmişi. Mahmut Demirtaş biyografi.Detaylar haberimizde Mahmut Demirtaş 1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimi...
EMOJİLE

Adana Valisi Mahmut Demirtaş kimdir? Mahmut Demirtaş’ın özgeçmişi. Mahmut Demirtaş biyografi.Detaylar haberimizde

Mahmut Demirtaş 1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 

Mahmut Demirtaş 1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

2003 yılı sonrasında Mahmut Demirtaş, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 03.08.2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valisi olarak görev yapmasının ardından 01.06.2016 tarih ve 8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adana Valisi olarak atandı. Vali Mahmut DEMİRTAŞ, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme