Youtube kendi müzik servisini kurmaya hazırlanıyor

Teknoloji Firmaları
YouTube Spotify’ı tahtından etmeyi planlıyor olabilir. Billboard dergisi, kaynağını açıklamadıkları bilgilerin video devinin kendi müzik servisi üzerinde çalıştığı yönünde olduğunu iddia etti. Dergi, ...
EMOJİLE

YouTube Spotify’ı tahtından etmeyi planlıyor olabilir. Billboard dergisi, kaynağını açıklamadıkları bilgilerin video devinin kendi müzik servisi üzerinde çalıştığı yönünde olduğunu iddia etti.

Dergi, söz konusu müzik servisinin Spotify gibi bir yapıya sahip olacağını ve kullanıcıların müzik keşfetmelerine odaklanacağını söylüyor. Yine tıpkı Spotify gibi ücretsiz (reklamlı) ve ücretli (reklamsız) üyelik modelleri düşünülüyor. Bu hamle, Google’ın video portalının ses doğrultusunda büyük bir adım atmasını sağlayabilir. Google’ın her ne kadar kendi müzik servisi olsa da, YouTube’un bundan çok ama çok daha popüler olduğu gibi bir gerçek var.

Çıkan haberlerin ardından birçok kaynak YouTube’dan konuyla ilgili doğrulama istedi. Aldıkları yanıt ise şu şekilde: “Biz,  insanların daha çok eğlenmesini sağlayacak yolları keşfetmek ve YouTube’u daha iyi bir yer yapmak için sürekli çalışıyoruz; iş ortaklarımızın hayranlarına erişmesi için daha fazla şansa sahip olmaları konusunda da böyle. Lakin şu an için duyuracak hiçbir şeyimiz yok.”

YouTube Müzik Ödülleri 3 Kasım’da

Bu söylenti ilk kez mart ayında ayyuka çıkmıştı ve Fortune müzik servisinin 2013′ün sonunda açılacağını söylemişti.

Video portalı ayrıca 3 Kasım’da dev bütçeli bir müzik ödülleri gecesi düzenleyecek. YouTube’dan canlı olarak yayınlanacak olan YouTube Müzik Ödülleri‘nde Lady Gaga, Eminem ve Arcade Fire sahne alacak, ödüller ise kullanıcıların oylamalarıyla sahiplerini bulacak.

Akşam

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme