Yeni Windows Yeni Hayat

Teknoloji Firmaları
 İşte yeni Windows’un yeni özellikleri:   * Windows Mağazası: Dünyanın her yerindeki yazılım geliştiriciler tarafından sunulmuş yeni birçok ‘Metro’ stili uygulamalara sahip...
EMOJİLE

 İşte yeni Windows’un yeni özellikleri:
 
* Windows Mağazası: Dünyanın her yerindeki yazılım geliştiriciler tarafından sunulmuş yeni birçok ‘Metro’ stili uygulamalara sahip mağaza, Windows 8’in deneme sürümü ile aynı zamanda çıkıyor.

* Etkin kullanıcı deneyimi: Tüketici ön izleme sürümü, dokunmatik ekran, klavye ve fare için eksiksiz bir kullanıcı deneyimi sunmaktan, geliştirme platformunu geliştirmeye kadar tüm alt sistemlerde performansı, kaliteyi ve güvenilirliği iyileştiriyor.

* Bulut bilişim: Windows 8, internet hizmetleri üzerinde kullanıcıların en çok tercih ettikleri uygulamalarla sorunsuz bir entegrasyon sağlıyor. Kullanıcılar Microsoft hesabıyla giriş yaparak, tüm ayarlarını farklı cihazlara taşıyabiliyor, bulut üzerinde depolama özelliğini kullanabiliyor, e-postalarına her cihazdan aynı şekilde erişerek iletişim kurabiliyor.
 
* Yeni internet tarayıcısı: Windows 8 cihazları için en iyi deneyimi sunmak üzere yeniden tasarlanan IE 10 daha hızlı ve akıcı bir internet deneyimi sunuyor.

KISA KISA TEKNOLOJİ HABERLERİ
 
Sony programcıları Move’a çağırıyor
 
Sony, ‘Move.me’nin lansmanı ile akademi dünyası, araştırmacılar ve bilgisayar programcılığını hobi haline getirenleri desteklemek için attığı en son adımı duyurdu. Play Station Move (PSM) platformunda yazılım geliştirmeyi daha da kolaylaştırmak üzere tasarlanan bu yeni yazılım geliştirme aracı, Avrupa ülkelerinde indirilebiliyor.
 
Anlayış değişecek
 
Özellikle Move platformunu genişleten Move.me, PSM’ye giriş birimi olarak kullanarak kişisel bilgisayarlar üzerinde oyun ve oyun dışı konseptlerin hızlı prototiplerinin oluşturulmasını kolaylaştırıyor. Yazılım, Move hareket kontrol cihazının geleneksel oyun anlayışlarının ötesine geçen daha geniş deneyimler yaşanması ve fikirler üretilmesinde kullanımına imkan veriyor.
 
Arabalara tekno eğlence devri
 
‘Chevrolet My Link’ bilgi-eğlence sistemi, 7 inçlik dokunmatik ekranla araç içi bağlantı imkanı ve müzik listeleriyle telefon rehberine kolay erişim sunuyor.

Özel çıkış var
 
Bu sistemle MP3 çalar, iPod, iPad, vs gibi depolama aygıtları için internet bağlantısı USB veya Bluetooth üzerinden sağlanabilirken, USB veya Bluetooth üzerinden internete bağlanmayan kişisel müzik cihazları veya akıllı telefonlar için de özel bir priz çıkışı bulunacak.

Kendi medyanı taşı
 
Chevrolet Cruze ve Yeni Aveo modelleri ile birlikte satışa sunulan sistem, akıllı telefona gömülü bir bilgi-eğlence sisteminde bir hard diskin çalışacağı şekilde çalışıyor. Uyumlu cihaz sahipleri, USB aracılığıyla veya sistemin Bluetooth bağlantısını kullanıp akıllı telefonlarını eşleştirerek kendi medyalarını aracın içine taşıyabilecekler.

Telefon ve tabletin ekranları gizleniyor
 
3M, tüm akıllı telefon ve tabletleri hem çizilmelere hem meraklı gözlere karşı koruyacak ekran gizlilik filtresi geliştirdi. Blackberry, Iphone, Ipad, Samsung, Motorola ve daha birçok marka ile uyumlu olan ekran gizlilik filtreleri, ekranların çizilmesini önlerken aynı zamanda yandan bakıldığında ekranı karartarak bilgilerin başkaları tarafından görülmemesini sağlıyor. Filtre, dokunmatik ekran fonksiyonlarını ise etkilemiyor.
 
Yeni Galaxy zamanı
 
Samsung, Galaxy serisine ‘mini 2’yi ekledi. Yeni telefon, yılın ikinci çeyreği itibariyle tüm dünyada tüketicilerle buluşacak. Telefon, 11.9 milimetre inceliğinde renkli gövdesinde, gerçek bir performans canavarı barındırıyor.

3 GB’lik saklama
 
3.27 inç HVGA dokunmatik ekranı bir yandan cihazın üst seviyede taşınabilirliğini sağlarken, diğer yandan yüksek kaliteli multimedya içeriği sunuyor. 3 GB’lık depolama alanı kullanıcılara video, müzik ve resimlerini kolayca saklama olanağı sağlıyor.

Bugün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme