Yeni iPad 3 Günde 3 Milyon Sattı

Teknoloji Firmaları
Teknoloji şirketi Apple’ın piyasaya sürdüğü yeni iPad satışa sunulduğu üç günde 3 milyondan fazla sattı. iPhone, iPad ve iPod gibi cihazlarla tüm dünyada ciddi satış rakamlarına ulaşan ve sahip ...
EMOJİLE

Teknoloji şirketi Apple’ın piyasaya sürdüğü yeni iPad satışa sunulduğu üç günde 3 milyondan fazla sattı. iPhone, iPad ve iPod gibi cihazlarla tüm dünyada ciddi satış rakamlarına ulaşan ve sahip olduğu sermayeyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Apple’ı, piyasaya sürülen yeni iPad’in satış rakamları da fazlasıyla tatmin ediyor. Şirketten yapılan açıklamada, bir önceki model olarak piyasaya sunulan iPad2’nin 3 milyon satış rakamına yaklaşık 1 ayda (28 günde) ulaştığı vurgulandı. Uzmanlar, cuma günü yaklaşık 12 ülkede 500 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulan yeni iPad’in ilk haftada yaklaşık 1 milyon adet satacağı tahmininde bulunuyorlardı. Türkiye’de nisan ayında satışa çıkması beklenen yeni iPad’in 3 operatör tarafından data hattı ile birlikte piyasaya sunulması bekleniyor.

IPHONE 4S 4 MİLYON SATMIŞTI

Yeni iPad’in ilk hafta sonunda 3 milyon satış rakamına ulaşması Apple şirketi açısından bir rekor değil. Zira, şirketin iPhone 4s adlı akıllı telefon modeli satışa sunulduğunun ilk hafta sonunda 4 milyon adetten fazla satmıştı. iPad’le rekor satış rakamlara ulaşan şirketin hisseleri de artıyor. New York borsasında dün Apple’ın hisseleri 15.53 dolar (yüzde 2.7) artarak 601.10 dolardan kapandı. Apple’ın hisseleri geçen hafta perşembe günü kısa süreyle 600.01 dolardan işlem görmüş daha sonra 585.56 dolardan günü tamamlamıştı.

Sabah

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme