Yeni Apple TV geliyor

Teknoloji Firmaları
Wall Street Journal’ın düzenlediği canlı konferansa katılan Cook, “Geleceğin TV’sinin keşfi” olarak tanımladığı, 32 GB’lık modeli 149 dolar, 64 GB’lık versiyonu ise...
EMOJİLE

Wall Street Journal’ın düzenlediği canlı konferansa katılan Cook, “Geleceğin TV’sinin keşfi” olarak tanımladığı, 32 GB’lık modeli 149 dolar, 64 GB’lık versiyonu ise 199 dolarlık etikete sahip olan yeni Apple TV’lerin gelecek hafta raflardaki yerini alacağını açıkladı.

Apple, Yeni Apple TV’ler için ön siparişler 26 Ekim Pazartesi’den itibaren almaya başlayacak.

NTV’de yer alan habere göre, Apple TV’nin getirdiği yeniliklerden de bahseden Tim Cook, yeni platform sayesinde HBO gibi yapımcıların direkt olarak müşteriyle buluşabileceğini belirtti.

Yeni Apple TV’de Siri desteği dikkat çeken en önemli özellik. Bir diğer önemli yenilik ise Apple TV’nin kumandası.

Şirketin akıllı asistanı Siri entegrasyonuna sahip olan üründe oyunlar ön planda. Apple TV’nin kumandasında touchpad bulunuyor.

Dokunmatik kumandası ve Siri entegrasyonu ile dikkat çeken Apple TV. iTunes, Netflix, Hulu, HBO, Showtime’da Siri ile arama yapılabiliyor. Buna ilaveten Apple TV’nin kumandasında Siri butonu yer alıyor.

Ara yüzü tamamen yenilenen yeni Apple TV’de kullanıcılar ses komutları vererek online Apple mağazasında çok detaylı arama yapabilecek. Başka bir deyişle kullanıcı sesli komutları ile uygulamaları Apple TV üzerinden çalıştırabilecek.

Siri ile TV ana ekranında “O yönetmenin en yeni filmini getir” komutunu verdiğinizde Siri bulup getiriyor. İzlediğiniz filmde bir sahne kaçırmanız halinde, “En son ne söyledi?” diye sesli komutla sormanız yetiyor. Siri sahneye otomatik olarak geçiş yapıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme