Yahoo Çin’den çekiliyor

Teknoloji Firmaları
Yahoo Çin’deki operasyonlarını kapatıyor. Wall Street Journal’ın haberine göre Yahoo, Pekin’de yer alan araştırma merkezini kapatıp 200 ile 300 kişi arasında çalışanı işten çıkaracağ...
EMOJİLE

Yahoo Çin’deki operasyonlarını kapatıyor. Wall Street Journal’ın haberine göre Yahoo, Pekin’de yer alan araştırma merkezini kapatıp 200 ile 300 kişi arasında çalışanı işten çıkaracağını açıklayan Yahoo operasyonlarına Sunnyvale Californiya’daki merkezinde devam edecek. Çin’de işten çıkarılacak peronel Yahoo çalışanlarının yüzde ikilik kısmını oluşturuyor.

Çin’den çıkma kararı hakkında bir yazı yayınlayan Yahoo, “Kaynaklarımızı daha iyi kullanmak, daha sağlıklı bir işbirliği ve yenilikçiliği teşvik etmek adına sürekli değişimler yapmak zorundayız. Bugün Pekin’deki ofisimizin kapanacağını çalışanlarımıza duyurduk” şeklinde açıklama yaptı.

Ekim’den bu yana 700 ila 900 çalışanını işten çıkaran Yahoo 2013’ten bu yana Çin’de e-mail hizmeti sunmuyor, kullanıcıları Yahoo’nun en büyük hissedarı Çinli internet firması Alibaba’ya yönlendiriyordu.

Fortuneturkey’e göre artık Yahoo Çin’e girmeye çalışan kullanıcılar önce Yahoo’nun elveda mesajını görüyor, ardından Alibaba’nın sitesi now.taobao.com’a yönlendiriliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme