Yahoo, 20 yıllık logosunu değiştiriyor

Teknoloji Firmaları
Marissa Mayer önderliğindeki Yahoo yeni bir değişimin eşiğinde. Neredeyse her hafta yeni bir satın alma haberiyle gündeme gelen Yahoo’nun şimdiki hedefinde logo değişikliği var. Bir ay boyunca logo al...
EMOJİLE

Marissa Mayer önderliğindeki Yahoo yeni bir değişimin eşiğinde. Neredeyse her hafta yeni bir satın alma haberiyle gündeme gelen Yahoo’nun şimdiki hedefinde logo değişikliği var. Bir ay boyunca logo alternatifleri yayınlayacak olan Yahoo 5 Eylül’de yeni logosu ile karşımızda olacak.

Yahoo blogundan yayınladığı bir duyuru ile onunla artık özdeşleşmiş olan logosunda değişikliğe gideceğini açıkladı. Ancak mor renk ve o ünlü ünlem işaretinden yeni logosunda da vazgeçmeyeceğini söyleyen Yahoo, her gün yeni bir logo alternatifini blogundan, Twitter ve Facebook hesabından yayınlayacak. Yahoo’nun ilk logo alternatifini aşağıda görebilirsiniz:

5 Eylül’de bitecek olan bu maraton sonucunda Yahoo’nun final logosu açıklanacak. Renk ve logonun sonundaki ünlem işaretini koruyacak olan Yahoo anlaşılan yeni logosunda font değişikliğine gidecek. Yahoo’nun “Değişimin 30 günü” olarak adlandırdığı bu süreç için hazırladığı videodan da küçük ipuçlarını kapmak mümkün:

Yahoo duyurusunda yeni logosunun yeni deneyimlerini ve yeni yüzlerini yansıtan modern bir tasarıma sahip olmasını hedeflediklerini belirtiyor. Ayrıca yeni logonun Yahoo’nun karakteri ile özdeşleşmiş olan canlı, eğlenceli ve davetkar özelliğini de koruyacağını belirtiyor.

1 seneyi aşkın süredir Yahoo CEO’luğu görevini sürdüren Marissa Mayer anlaşılan Yahoo’yu tepeden tırnağa yenilemeye kararlı. 20′den fazla yeni şirketi satın alarak Yahoo bünyesine katan, Yahoo Mail‘de birçok değişiklik yapan Mayer logo değişimiyle artık Yahoo’da yeni bir dönemin başladığının sinyallerini veriyor. Bakalım yeni logo Yahoo’ya şans getirecek mi?

Stargazete.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme