X-Ray’de Ötmeyen Kemere Hücum!

Teknoloji Firmaları
Türk tekstil sektöründe 1997’de tüketiciyle buluşan ve o günden bugüne innovative (yenilikçi) ürünleriyle dikkati çeken Süvari’nin, x-ray cihazlarından geçerken ötmeyen kemeri ”yok&#...
EMOJİLE

Türk tekstil sektöründe 1997’de tüketiciyle buluşan ve o günden bugüne innovative (yenilikçi) ürünleriyle dikkati çeken Süvari’nin, x-ray cihazlarından geçerken ötmeyen kemeri ”yok” satıyor.

Havaalanları başta olmak üzere yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yerlerde, hemen hemen herkesin sıkıntıya girmesine yol açmasının yanı sıra zaman kaybına da neden olan kemer çıkarma zahmetini ortadan kaldıran ”ötmeyen kemer”, Türk tüketicisinin yanı sıra Süvari mağazalarının bulunduğu 6 ülkeden yoğun talep görüyor.

Süvari Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, yaptığı açıklamada, Süvari markasını oluşturdukları günden beri Ar-Ge departmanlarının yanı sıra, Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenledikleri yarışmalarla genç tasarımcıların yeteneklerini tüketiciyle buluşturduklarını söyledi.

Coşkun, ilk inovasyon ürünlerinin ”kravat olmasa da dik duran yaka” olduğunu, bunu ”boyun ve beden ölçüsü farklı olan bu nedenle iki yakası bir araya gelemeyenlere özel gömlek”, 4 santime kadar esneyen kemer ve pantolonun izlediğini, son ürünlerinin ise ötmeyen kemer olduğunu bildirdi.

Ötmeyen kemeri şu anda sadece parlak ve mat seçenekleriyle siyah olarak ve tek toka seçeneği ile ürettiklerini vurgulayan Coşkun, yeni yıldan itibaren toka ve renk çeşitlerinin de olacağını ifade etti.

Coşkun, bu ürünün x-ray cihazında ötmeyen özelliğinin yanı sıra kemerin takıldığı yerde oluşan izlerin de önüne geçtiğini belirterek, ”Kemeri takma yerini değiştirseniz de değiştirmeseniz de o bölgede kırılmalar oluyordu. Bu yüzden sadece kırılma izinden dolayı kemer çöpe atılıyordu. Oysa, bu kemerin toka kısmı sonradan takıldığından hiçbir şekilde iz oluşmuyor” diye konuştu.

Ötmeyen kemer için mağazalardan yoğun talep aldıklarını, adeta ”yok” sattıklarını ifade eden Coşkun, bu nedenle ilk etapta 10 bin adet olarak piyasaya sürülen kemerin üretimini iki katı artırdıklarını, ikinci periyot 20 bin kemeri tekrar üretim programına aldıklarını bildirdi.
AA
 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme