Windows 8 Böyle Kopyalacak

Teknoloji Firmaları
"Kes, Kopyala, Yapıştır" işlemlerinin Windows 8’deki yeni hali, resmi "Building Windows 8" blog’unda detaylı bir şekilde açıklandı. Windows 8 takımı, bu yeni görevleri ...
EMOJİLE

"Kes, Kopyala, Yapıştır" işlemlerinin Windows 8’deki yeni hali, resmi "Building Windows 8" blog’unda detaylı bir şekilde açıklandı. Windows 8 takımı, bu yeni görevleri geliştirmek üzere kullanıcıların fikirlerini değerlendiriyor.

Microsoft’un geliştirilmiş kes, kopyala ve yapıştır işlevlerinde üç temel amacı bulunuyor: "Tüm kopyalama işlemlerini bir yerden yönetmek, temizlik ve basitlik, kullanıcı denetimi."

Dolayısıyla Windows Gezgininde yapılan kopyalama ve yapıştırma işlemi, yeni özellikler sunan bir tek pencere içerisinde birleştiriliyor. Burada kopyalama işlemlerini ayrı ayrı durdurmak, duraklatmak ve devam etmesini sağlamak mümkün oluyor. Pencere içerisinden kaynak ve hedef klasörleri açmaya da izin veriliyor.

Bunların yanında, her kopyalama için eklenen gerçek zamanlı aktarım grafiği ile kopyalama hızı hakkında daha fazla bilgi görüntülenmiş oluyor.

Bahsedilen son geliştirme ise, kopyalarken dosya çakışması meydana geldiğinde ekrana gelen pencereyle ilgili. Yeni arayüzde kullanıcıya daha çok denetim sağlanırken, işlem daha kolay bir hale getiriliyor.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme