WhatsApp 500 milyon kullanıcıya ulaştı

Teknoloji Firmaları
Şubat ayında sosyal ağ Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın abone sayısı 500 milyona ulaştı. Geçen yılın Aralık ayında 100 milyon olan rakam...
EMOJİLE

Şubat ayında sosyal ağ Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın abone sayısı 500 milyona ulaştı. Geçen yılın Aralık ayında 100 milyon olan rakam Facebook’un satın almasının ardından beş kat arttı.

Firmanın resmi bloğunda yapılan açıklamaya göre uygulama üzerinden günde 700 milyon fotoğraf, 100 milyon video paylaşılıyor. Uygulamanın bu kadar hızlı abone artışı sağlamasının ardında Brezilya, Hindistan, Meksika ve Rusya gibi büyük nüfusa sahip gelişmekte olan pazarları hedefe almasının etkisi olduğu düşünülüyor.

Akıllı telefonlar üzerinden kullanılan WhatsApp, metin, ses, video ve diğer dosya türlerini paylaşmaya izin veriyor. Uygulamanın önümüzdeki günlerde sesli görüşme özelliğine de kavuşacağı resmi olarak açıklanmıştı.

Facebook’un 1.2 milyar üyesi var

2004 yılında kurulan Facebook’un düya çapında 1.2 milyar üyesi bulunuyor. 2009 yılında kurulan WhatsApp ise 500 milyon aboneye beş yılda ulaştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur