Vodafone Smart 6 tanıtıldı

Teknoloji Firmaları
Vodafone Türkiye, akıllı telefon Vodafone Smart 6, operatör markalı ilk 4G tablet Vodafone Smart Tab 6 ile Vodafone’un ilk giyilebilir teknoloji ürünü akıllı saat Vodafone Smart Watch 6’da...
EMOJİLE

Vodafone Türkiye, akıllı telefon Vodafone Smart 6, operatör markalı ilk 4G tablet Vodafone Smart Tab 6 ile Vodafone’un ilk giyilebilir teknoloji ürünü akıllı saat Vodafone Smart Watch 6’dan oluşan Vodafone Smart 6 ailesini tanıttı.

Söz konusu ürünlerin tanıtım toplantısında konuşan Öğüt, Vodafone Smart 6 ailesinde yer alan cihazları Türkiye’deki herkesin rahatlıkla erişebileceği şekilde hazırladıklarını kaydetti.

Yapılan bir araştırmaya göre geçen yıl dünyada 1 milyardan fazla akıllı telefon satışının gerçekleştiği bilgisini veren Öğüt, mart 2015 itibariyle Türkiye’de 72 milyonun üzerinde mobil abone bulunduğunu, bu 72 milyon GSM abonesinin yaklaşık yüzde 46’sının akıllı telefon kullandığını dile getirdi.

Geçen yıl Türkiye’deki akıllı telefon satışlarının 11,6 milyon civarında olduğunu, 62 milyon telefonun da kullanımda olduğunu aktaran Öğüt, dünyada dijital dönüşüm hızla gerçekleşirken Türkiye için bu rakamın çok az olduğunu ifade etti.

Vodafone Smart ailesi ilk defa Türkiye’de olmakla beraber dünyanın 10 ülkesinde tanıtılacak

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ise Vodafone Smart 6 ailesinde yer alan cihazların teknik özellikleri ile ilgili bilgi verdi.

Vodafone Smart ailesinin ilk defa Türkiye’de olmakla beraber dünyanın 10 ülkesinde tanıtılacağını belirten Buruk, bu ülkelerden bazılarının İngiltere, İspanya ve Portekiz olduğunu, burada ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine odaklandıklarını dile getirdi.

Vodafone

Vodafone Smart 6’nın ince tasarımına ek olarak 151 gram ağırlığında olduğunu aktaran Buruk, söz konusu telefonun 5,5 inçlik Full HD ekranıyla piyasadaki tüm operatör markalı cihazlar arasında hem çözünürlük, hem de genişlik açısından çok daha zengin bir ekran deneyimi sunduğunu kaydetti.

Vodafone Smart 6’ın otomatik parlaklık ayarlama teknolojisi sayesinde içinde bulunulan ortamın ışığına uyum sağlayan ekran aydınlığını yakaladığını vurgulayan Buruk, cihazın diğer özellikleri hakkında şunları ifade etti:

“Vodafone Smart 6, 13 MP arka ve 5 MP ön kamerası ile hem normal hem de selfie fotoğraf konusunda kaliteli görüntüden ödün vermeyenlerin beklentilerini tam anlamıyla karşılıyor. 3000mAH batarya ömrü ile daha fazla kullanım süresi sağlarken, cihazları yüzde 40’a kadar daha hızlı şarj etme özelliğine sahip Qualcomm® Quick Charge™ teknolojisi sayesinde de daha hızlı şarj oluyor. 2 GB RAM’e sahip olan cihazımızın 16 GB’lık dahili hafızası da, SD kart ile 128 GB’a kadar çıkarılabiliyor. 150 Mbps hız kapasitesi ile 4G süpernet teknolojisine uyumlu olan Vodafone Smart 6’nın tüm özellikleri bir araya geldiğinde kullanıcılara yarının teknolojisini bugünden sunarak telefondan beklentilerini tabiri caizse 6’yla çarpıyor.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme