Üniversite öğrencilerine yazılım eğitimi!

Teknoloji Firmaları
AÜ Rektörü Naci Gündoğan, AÜ Yunus Emre Yerleşkesi Senato Salonu’ndaki toplantıda yaptığı konuşmada, AÜ’nün yeniliklere açık, teknolojiyi yakından kullanan, teknolojik gelişmeye ...
EMOJİLE

AÜ Rektörü Naci Gündoğan, AÜ Yunus Emre Yerleşkesi Senato Salonu’ndaki toplantıda yaptığı konuşmada, AÜ’nün yeniliklere açık, teknolojiyi yakından kullanan, teknolojik gelişmeye ayak uyduran bir üniversite olduğunu bildirdi.

AÜ’nün her yıl TÜBİTAK tarafından yapılan “girişimcilik ve yenilikçilik indeksi”nde de son yıllarda hızla tırmandığını ifade eden Gündoğan, şöyle konuştu:

“Bu indeks sonuçlarına göre AÜ, şu anda girişimcilik ve yenilikçilik kültürü oluşturma konusunda Türkiye’de birinci sıraya yerleşti. AÜ, yenilikleri yakından takip ediyor. Bilişim sektörü de hızla gelişiyor. Üniversiteler, bilişim sektörüne ayak uydurması ve bu sektörü yönlendirmesi gereken kurumlardır. Bu işbirliğini önemsiyorum. Microsoft Türkiye, üniversitemizin öğrencilerine ve akademisyenlerini ciddi anlamda bir hizmet sunacak. Artık, yazılım ve program sektöründe çalışanlar yalnızca mühendisler ve mühendislik öğrencilerimiz değil. Sosyal bilimlerde okuyan öğrencilerimiz dahil olmak üzere tüm öğrencilerimiz, program ve uygulama geliştirme, yazılım yapma konusunda kabiliyetli. Açık Akademi aracılığıyla üniversitemizin öğrencileri, Microsoft Türkiye tarafından yazılım, program ve uygulama geliştirme açısında eğitim tabi tutulacak. Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimize, bütün Office programları ücretsiz verilecek.”        

Microsoft Türkiye Eğitim Sektörü Müdürü Anıl Çekiç ise AÜ’nün Türkiye’nin en büyük üniversitesi olduğunu vurguladı.

Gençleri kendilerine hedef kitle olarak seçtiklerini anlatan Çekiç, şunları söyledi:

“AÜ bizim için çok önemli bir iş ortağı. AÜ’nün yaptığı eğitim ve akademik faaliyetlere yapacağımız katkı ülkeye yapılacak katkıdır. Elimizdeki imkanları AÜ’nün öğrencilerini ve akademisyenlerinin kullanabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Öğrenciler, Microsoft Türkiye’nin sosyal sorumluluk projesi olan Açık Akademi ‘www.acikakademi.com’ internet sitesi aracılığıyla yazılım geliştirme üzerine eğitim alma imkanı bulacak. Bu eğitimlerde öğrenciler sanal sınıflarda çevrimiçi interaktif uygulama geliştirme eğitimleri alma fırsatını yakalayacak. Eğitimler çerçevesinde öğrenciler Microsoft’un Dreamspark, Visual Studio 2013, SQL Server 2014, Windows Server gibi yazılım ve uygulama geliştirme programlarını ücretsiz olarak sahip olabilecek. Bu işbirliği öğrencilerin yazılım geliştirme çalışmalarına ciddi anlamda katkı sağlayacak. Ülkemizin uzun vadede teknolojik anlamda kalkınması için önemli bir mihenk taşı haline gelebilecek.” 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme