Twitter’dan hükümet açıklaması!

Teknoloji Firmaları
Dünya genelinde kullanıcısı sayısı 500 milyonun üzerinde olan ancak aktif kullanıcıları 180 milyon civarında bulunan Twitter, bir süredir ‘yumurta silme’ operasyonu düzenliyor. Fotoğraf yü...
EMOJİLE

Dünya genelinde kullanıcısı sayısı 500 milyonun üzerinde olan ancak aktif kullanıcıları 180 milyon civarında bulunan Twitter, bir süredir ‘yumurta silme’ operasyonu düzenliyor.

Fotoğraf yüklenmediği için profil fotoğrafı yumurta olarak beliren ve birçoğu aktif olmayan hesapların silinmesi, Türkiye’de Gezi protestolarına yönelik şüpheler doğurdu.

Hükümetle önceden Gezi olayları hakkında bilgi paylaşılmadığını açıklayan Twitter’ın, Gezi olaylarını destekleyen kullanıcıların hesabını sildiği düşüncesi doğmuştu.

TÜRK KULLANICILARA CEVAP VERDİ

Twitter CEO’su Dick Costolo, kendi hesabından Türk kullanıcılara ve RedHack’e yaptığı açıklamada, ‘hükümetle herhangi bir anlaşmanın söz konusu olmadığını’ belirterek, ‘Böyle bir anlaşma yok’ ifadesini kullandı.

İlk olarak bazı Türk kullanıcılara açıklama yapan Costolo, ‘Bu iddia doğru değil. Birbirine karşıt grupların birbirlerinin hesaplarına yönelik kötü amaçlı eylemleri olduğuna dair bildirimler geliyor. Bunlarla ilgileniyoruz” dedi.

Bir diğer tweet’inde ise “Bana inanmanızı isterim çünkü doğruyu söylüyorum” ifadesini kullandı.

Costolo, kendisine aynı konu hakkında gelen diğer mesajlara, “Bu sabah söylediklerimi okumalısınız” dedi.

NTVmsnbc.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme