Twitter Facebook’a Tam Rakip Olacak

Teknoloji Firmaları
Sosyal ağ dünyasının iki büyük rakibi ufak çatışmalarını savaşa çevirmek için son hazırlıklarını yaptı. Geçtiğimiz aylarda Twitter başına tekrar geçen Jack Dorsey ilk iş olarak Facebook’a rakip ...
EMOJİLE

Sosyal ağ dünyasının iki büyük rakibi ufak çatışmalarını savaşa çevirmek için son hazırlıklarını yaptı. Geçtiğimiz aylarda Twitter başına tekrar geçen Jack Dorsey ilk iş olarak Facebook’a rakip bir sistem oluşturacağını duyurmuştu.

Dorsey, Twitter’ın gerçek potansiyelini daha kimsenin bilmediğini bunu tüm dünyaya kanıtlayacağını da açıklamalarına eklemişti. Twitter geçtiğimiz ay global dillere de yer vererek bu konuda ilk adımını attı.

Mikroblog sitesinin ikinci stratejisi ise Facebook’un en güçlü olduğu noktaya saldırmak olacak. Mevcut Twitter CEO’su Dick Costolo D9 konferansı sayesinde yaptığı konuşmada mikroblog sitesinin yeni hizmetini de tanıttı.

Twitter kullanıcıları, tweet’lerine fotoğraf eklemek istedikleri zaman aracı siteleri kullanmak zorunda kalıyordu.

Yeni dönemde ise her kullanıcı kendi Twitter hesabına fotoğraf yükleyebilecek. Bu sayede mikroblog sitesi Facebook’u ünlü eden bu özelliği geç de olsa sisteminde kullanmaya başlayacak.

ShiftDelete.Net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme