Twitter cepteki uygulamaları takip edecek

Teknoloji Firmaları
Twitter’ın ‘App Graph’ yani ‘Uygulama Grafiği’ adını verdiği yeni özellik yardımı ile yüklü bulunduğu telefondaki diğer uygulamaları analiz edeceği açıklandı. Yeni özelli...
EMOJİLE

Twitter’ın ‘App Graph’ yani ‘Uygulama Grafiği’ adını verdiği yeni özellik yardımı ile yüklü bulunduğu telefondaki diğer uygulamaları analiz edeceği açıklandı. Yeni özelliğin kullanıcıya daha özelleştirilmiş içerik önerisi ve reklam sunmak için kullanılacağı açıklandı.

Firmanın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre bu özelliğin amacı Twitter deneyimini kişiye özel bir hale getirmek. Telefon ve tablet gibi mobil cihazlar üzerinde çalışacak yeni özelliği aktif etmek ya da kapatmak mümkün. Ancak bunun için önce Twitter’in bu özelliği mobil cihazda kullanması gerekiyor.

Aljazeera’ya göre kullanıcılar Twitter ekranlarında bu özelliğin kullanılmaya başlanacağını yazan bir ekranı gördükten sonra sisteme dahil oluyor. Bu uyarıyı görmeden uygulama kullanıcı bilgilerini toplamaya başlamıyor. Uyarı gördükten sonra bu özelliği kapatmak için Android uygulamasında sağ üstteki 3 nokta üst üstü simgesine tıklayıp, Ayarlar/Hesap ismi/Diğer altında ‘Twitter’ı uygulamalarıma göre kişiselleştir’ bölümüne tıklamaları yeterli. iOS’ta ise Çark işaretine tıklayıp Ayarlar/Gizlilik menüsünü altında ‘Twitter’ı uygulamalarıma göre kişiselleştir’ bölümüne girmek yeterli oluyor.   

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme